Mobil Elektronik | Kurumsal

El Telsizi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Anasayfa / Blog / El Telsizi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Paylaş

El telsizi kullanımı, diğer haberleşme cihazlarından çok daha farklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Telsiz kullanımında aktarılacak mesaj mutlaka net, anlaşılır ve kısa, öz bir şekilde gerçekleşmelidir. Karşı taraftan herhangi bir istek gelmediği sürece yorum ve tekrarlara asla girilmemelidir. Çağrı gerçekleştirilirken önce karşı tarafın sonrasında kendi işaretinizi belirtmeniz gerekir.

Telsizlerin hemen hepsinde açma-kapama, kanal seçme düğmeleri ve ses ayarı bulunur. Bunların dışında bazı modellerde monitör olarak adlandırılan bir düğme daha bulunur.

El telsizlerinde ayrıca batarya şarj uyarısı gibi birçok uyarı ışığına rastlanabilir.El telsizlerinde haberleşmenin hangi noktadan yapıldığı önemlidir. Eğer yürünüyorsa belirli bir noktada durup o noktadan görüşme yapmak çok daha doğru olacaktır.

El telsizlerinin pek çoğu sınırlı batarya kapasitesine sahiptir. Lüzumu olmayan tekrarlar ve haberleşmenin gereksiz bir şekilde uzatılması ne yazık ki haberleşmenin kısa sürede sonlanmasına neden olabilir.

Telsizi devre dışı bırakmamak adına mutlaka konuşma kalitesinin yükseltilmesi gerekir.

Eğer profesyonel el telsizi ihtiyacınız varsa ya da el telsizi fiyatları için en uygun önerileri arıyorsanız MobilMarketim.com sayfalarından el telsizi modellerini inceleyebilirsiniz.

© 2023 Mobil Elektronik


Yükleniyor..