Mobil Elektronik | Kurumsal

Özgürce haberleşmenin yolu pmr el telsizleri

Anasayfa / Blog / Özgürce haberleşmenin yolu pmr el telsizleri
Paylaş

Hiçbir iletişim maliyeti olmaksızın özgürce haberleşmenin yolu el telsizlerinden geçiyor. Lisans ve ruhsat gerektirmeyen, taşıması ve kullanımı oldukça kolay olan pmr el telsizleri, ekonomik fiyatıyla herkesin rahatlıkla sahip olabileceği el telsizleri kategorisinde yer alıyor.


El telsizleri, özgürce iletişim kurmanın en iyi yollarından biri. Açık alanlarda doğa yürüyüş grupları, balıkçılar, avcılar, kampçılar ve kayakçılar tarafından tercih edilen el telsizleri, güvenlik sektöründe, özel güvenlik görevlilerinin, arama kurtarma ekiplerinin ve acil servis çalışanlarının vazgeçilmez iletişim aracı. Özellikle akıllı telefonların kapsama alanında olmadığı bölgelerde el telsizleri güvenli bir iletişim aracı olarak öne çıkıyor.


İş alanlarında da yoğun olarak tercih edilen el telsizleri, şantiyeler, otoparklar, restoranlar, süpermarketler, fabrikalar, otel ve tatil köyleri, alışveriş merkezleri, tersaneler, eğitim kurumları, fuar ve etkinliklerde pratik iletişim için tercih ediliyor. Telsizi iletişim çözümü olarak gören sektörler bunlarla sınırlı değil elbette. Ulaşım sektörüne baktığımızda da el telsizlerini, hava alanları, otobüs terminalleri ve liman personelinin yoğun olarak kullandığını görüyoruz.


Telsizler farklı mesafeler arası iletişim kuracak şekilde tasarlanıyor. Üreticiler tarafından belirtilen haberleşme menzilleri, açık hava koşullarına göre hesaplanıyor. Belirtilen mesafe, yeryüzü ve hava şartlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Daha açık ifade ile kalın beton duvarlar arasında, katlı otoparkların zemin katlarında, haberleşme mesafesi üreticinin belirttiğinden daha kısa olacaktır. PMR El telsizlerini genel anlamda popüler hale getiren nedenleri ise, kullanımı için lisans gerektirmemesi ve haberleşme için hiçbir maliyet getirmemesi olarak sıralayabiliriz.


© 2023 Mobil Elektronik


Yükleniyor..